Muinasjutud Mikkeli muuseumis

Septembrist maini kuu viimasel pühapäeval kell 12.00 ootab südamlik ja tark muinasjutuvestja külla 5–9-aastasi lapsi koos ema või isaga, vanaema või vanaisaga uues loominguliste programmide sarjas „Muinasjutud Mikkeli muuseumis“. Muinasjutud aitavad lastel ennast kergemini muuseumikeskkonda sisse elada, avastada enda jaoks palju inspireerivaid vanade meistrite kunstiteoseid ja saada põnevaid elamusi. Igal kohtumisel vaadeldakse ühte teost ja loetakse samalt maalt pärit muinasjuttu. Tunni lõpus aitab tekkinud tundeid väljendada ja teadmisi kinnistada põnev loovtöö. Ainulaadne võimalus muinasjutuliseks rändamiseks imelisse kunstimaailma. Muinasjutud Mikkeli muuseumis ei lõpe kunagi …

Perehommiku üheksa korra kaardi soetamisel maksab abonement 48 €.
Ühekordsel külastusel on perehommiku pilet 6 € (üks laps ja üks täiskasvanu).
Pere iga järgmise lapse pilet 2,50 €.

Palume etteregistreeruda: kadriorg@ekm.ee

29.01.2017
Taani muinasjutt

Ühe tuntuma muinasjutuvestja, kirjanik Hans Christian Anderseni lugu „Inetu pardipoeg“ viib lapsed koos vanematega linnuõuele. Tundmatu 17. sajandi saksa kunstniku maalil „Linnuõu“ on kujutatud palju väga erinevate iseloomudega linde – nagu kuulsas muinasjutuski. Tunnis proovitakse end kujutada mõne linnuna. Kohtumise lõpus valmib igaühel vitraažitehnikas paberist võlusulg.

26.02.2017
Saksa muinasjutt

Meisseni portselani vaadeldes saame külla minna mitmele muinasjutule. Lapsi tervitavad lustlikud ahvikesed, koerakestega daam, tähelepanelik faasanite pesakond, tugev mooramees kimliga, elegantsed lilleneiu ja noor aednik ning paljud teised. Seekord on loovülesandeks oma loo väljamõtlemine kõige enam meelde jäänud figuurikese kohta. Laseme fantaasial lennata!

26.03.2017
Itaalia muinasjutt

See muinasjutt-näidend kutsub avastama imelist teatrimaailma. Kohtumisel proovitakse kehastuda commedia dell’arte tegelasteks ja mängida läbi lõbusat näidendit. Lastele on abiks kostüümid, rekvisiidid ja loovtööna valminud omatehtud maskid. Selleks et itaalia rahvateatri õhkkonda paremini tunnetada, näitab meie tark muinasjutuvestja Jacques Callot’ oforte commedia dell’arte tegelastega.

30.04.2017
Prantsuse muinasjutt

„Elasid kord ühes kuningriigis hea kuningas ja kaunis kuninganna“ – nii algab üks prantsuse muinasjutt, mida jutustatakse suure saladuskatte all. Selleks et kujutada ennast ehtsas Prantsusmaa kuningriigis, tuleb mõelda eelkõige uhkele pidusöögile. Tavaliselt kaunistati laudu ilusate vaasidega, samuti võis neil sageli näha kuninglikus Sevres’i portselanimanufaktuuris valminud esemeid. Rikkaliku kullatisega ja säravate maalingutega kaetud nõud olid tõelised kunstiteosed, mis kaunistasid kuningate ja aadlike paleesid. Selleks et ka oma kodus suursugust pidusööki korraldada, valmivad loovtööna rikkalike mustritega kunstitööd, mida igaüks saab koju kaasa võtta, et väärikalt pidu pidada.

13.05.2017
Muinasjutud Mikkeli muuseumis: Saksa muinasjutt (Saksa kevade raames)
Meisseni portselani vaadeldes saame külla minna mitmele muinasjutule. Isegi muuseumikeskond muutub võlumaaks. Saksa keeles seda maad nimetakse Shlaraffenland. Robert Schumani laulaga tervitavad lapsi lustlikud ahvikesed, koerakestega daam, tähelepanelik faasanite pesakond, tugev mooramees kimliga, elegantsed lilleneiu ja noor aednik ning paljud teised. Seekord on loovülesandeks oma loo väljamõtlemine kõige enam meelde jäänud figuurikese kohta. Laseme fantaasial lennata!

28.05.2017
Inglise muinasjutt

See lugu viib salapärasesse inglise parki, kus muinasjutuvestjaga mööda maagilisi teid jalutades võib kohata haldjaid ja päkapikke, aga ka kiirustavat valget küülikut, kes kella vaatab. Värviline metsotinto „Missis Carnac“ aitab lastel end kujutada 18. sajandi pargis jalutamas. Selleks et pargis ajaveetmine veelgi mõnusam oleks, võetakse kaasa loovtööna valminud daamilik aksessuaar – lehvik. Kõiketeadev muinasjutuvestja õpetab lastele lehvikukeele põhireegleid.