Näitused 2006

Vene Valitsejad. Valitsejaportreed Eesti kunstikogudest
I osa 21.10.2006–27.05.2007
Näitus kujutab endast suurt portreede galeriid, kus näidatakse peaaegu kõiki Vene keisreid ja keisrinnasid, kes on olnud ka Eesti alade valitsejad, alates Peeter Ist kuni Nikolai IIni.
Kõik need pildid ja kujud – suurtest paraadportreedest miniatuurideni, tuntud kunstnike unikaalsetest teostest kuni tundmatute meistrite humoorikalt küündimatute koopiateni, A.Weizenbergi marmorskulptuuridest portselanmedaljonini – pärinevad erinevate Eesti muuseumide kogudest.

Portselanist rahvas. Vene 19. sajandi portselankujud
12.05.–01.10.2006
19. sajandil laiendas Vene Impeerium tohutult oma alasid. Vallutustega kaasnes ka uute maade uurimine, mille tulemusena valmisid mahukad illustreeritud teosed kõikidest Venemaa rahvastest, nende kultuurist ja elu-olust. Impeeriumi ideoloogia materialiseerimiseks olid ka etnograafiliste joonistuste järgi valmistatud portselankujukeste sarjad “Venemaa rahvad”, mis pidid illustreerima meile nõukogude ajast tuntud “rahvaste sõprust”. Lisaks erinevaid rahvustüüpe kujutavatele kujudele saab näitusel näha ka portselanist vene talupoegi ja kaupmehi, joodikuid ja N. Gogoli teoste kangelasi.