Näitused 2010

Tee Revalisse. 19. sajandi Eesti kunst St Lucas galeriist
13.02.–21.03.2010
“Tee Revalisse” on Mikkeli muuseumi järjekordne avastusrohke koostöö erakogude ja -galeriidega. Näitusel tutvustatakse olulisi näiteid eesti ja balti maalivaramust, mis on Eestisse jõudnud St Lucas galerii vahendusel. Mitmed näitusel eksponeeritud maalid kuuluvad praegu veel St Lucas galeriile, teised siinsetele kunstikollektsionääridele. Näha saab ka Eesti Kunstimuuseumi 2009. aasta kõige hinnalisemat kunstiostu: kolme perekonnaportreed 18. sajandi meistrilt Michael Ludwig Clausilt.

Pinge. Saksa ekspressionism Eesti Kunstimuuseumi kogust
03.04.–31.10.2010
20. sajandi algus kujunes Euroopas murranguliseks perioodiks, mil Saksamaa tõusis kunstielus positsioonile, mis polnud talle kuulunud kunagi varem. Kiiresti muutuvat ühiskonda vaevasid probleemid ja sisepinged. Neile vastamata küsimustele andis vastuse üks tähtsamaid voole varases modernismis, mis pani aluse kaasaegsele kunstikeelele – saksa ekspressionism.

Simson ja Deliila. Itaalia maali lugu
13.11.2010–30.04.2011
Ühe-maali-näituse keskmes on 17. sajandi Napoli kunstniku Andrea Vaccaro koolkonna töö “Simson ja Deliila”. Lisaks viimastel aastatel restauraatorite käe all “totaalse muutumise” läbi teinud maalile endale näeb näitusel ka dokumentaalfilmi, mis avab toimunud metamorfoosi tagamaid: maali rahvusvahelist uurimist, Eesti ja Itaalia maalirestauraatorite tööd ning Simsoni ja Deliila loo inspireerivat sõnumit.