Lasteaiale ja algkoolile

Tunni käigus vaadatakse koos erinevaid kunstiteoseid, lahendatakse põnevaid ülesandeid ning valmistatakse ise loovtöö.
Muuseumitund kestab kuni 90 minutit.

Näitusega „Päästetud pühadus. Ikoonid Nikolai Kormašovi kogust“ seotud muuseumitund

Pühakute lood
Muuseumitunnis õpitakse lugema sümbolite ja märkide salakeelt, mis on peidetud vanade pühapiltide—ikoonide—sisse. Nendega tutvudes saab selgeks, kuidas seda, mis silmale nähtav ja seda, mis pilgu eest peidetud, on kujutatud nii igapäevastel esemetel kui pühadel objektidel. Lisaks piltide lugemisele vaadatakse hetkeks ka enda sisse ja tunnetatakse olulisi asju enda hinges, mida puudutada küll ei saa, kuid mille abil võib igaüks maailma muuta. Tunnis tutvutakse ka ikoonimaali tehnika ja vahenditega ning saadakse teada, milleks ikoonid üldse vajalikud on ja kes neid maalida tohib.
Märksõnad: asjad, ikoonid, pühadus, inglid, looduslikud materjalid

Aastaringsed tunnid

Saksa muinasjutt
Meisseni portselani vaadates minnakse külla mitmele muinasjutule. Kogu muuseum muutub võlumaaks. Koos Robert Schumanni lauluga tervitavad lapsi lustlikud ahvikesed, koerakestega daam, tähelepanelik faasanite pesakond, tugev mooramees kimliga, elegantne lilleneiu, noor aednik jpt. Seekord on loovülesandeks muinasloo väljamõtlemine kõige rohkem meelde jäänud portselankuju kohta ja ühe miniatuurse kujukese restaureerimine.
Märksõnad: portselan, Saksamaa, restaureerimine

Maski taga
Mikkeli muuseum kutsub avastama imelist teatrimaailma läbi itaalia rahvateatri. Johannes Mikkeli kogus leidub kuulsa prantsuse kunstniku Jacques Callot’ pilte commedia dell’arte tegelastega, mis kujutavad näitlejate karaktereid ja tegevusi, aga ka ellusuhtumist ja väärtusi. Tihti on nende näod peidetud maski taha. Tunnis kehastuvad lapsed näitlejateks ja katsetavad erinevaid karaktereid. Teatrimängu kaudu leiatakse vastused küsimustele, kas maski kandev inimene jääb iseendaks või muutub teiseks ning kas meil läheb ka elus maske vaja.
Märksõnad: teater, kirjandus, kunst, erinevad karakterid

Kunstikoguja salamaailm
Sobib hästi Mikkeli muuseumiga esmakordseks tutvumiseks.
Tunni eesmärgiks on tutvuda Johannes Mikkeli kunstikoguga ja uurida, kuidas teosed tema juurde jõudsid. Enne, kui Kadrioru lossi köögimajja loodi Johannes Mikkeli muuseum, ei olnud kõigil inimestel võimalust selle kunstikoguga tutvuda. Kõik teosed olid tema pisikeses korteris kinnise ukse taga. Kunstiteoste vaatamist katsetataksegi nüüd läbi lukuaugu. Samal ajal uuritakse, kui palju meile silma jääb ja ehk märgatakse nii mõnda detaili isegi paremini kui suurema vaatevälja puhul.