Muuseum puudutab

Aastaringne

„Tal on head mõtted,” ütles tüdruk, puudutades ilusate selgete näojoonte ja õrnalt küljele kallutatud peaga naise skulptuuri. Tüdruku sõrmed liikusid üle kuju huulte ja ta naeratas. Mõlemal oli hea olla, nii naisel kui ka pimedal tüdrukul.

/osaleja kogemus muuseumiprogrammist „Käekõne”/

Kunstimuuseumi viis filiaali on kõik ühel meelel, et külastajal peab muuseumis hea ja turvaline olema. Meie soov on see, et muuseum puudutaks kõiki vaatajaid, olenemata inimese erivajadusest. Kunstimuuseumi haridusprogrammides saavad osaleda liikumis-, nägemis-, kuulmis-, intellekti- ja liitpuudega lapsed, noored ja täiskasvanud. Kunst muudab nägijaks, kunst aitab kõneleda ning puudutab meid kõiki.

Mikkeli muuseumis saab tellida ekskursioone ja kuraatoriga ringkäike püsiekspositsioonis ja vahetuvatel näitustel.

1997. aastal avatud Mikkeli muuseum on Eesti ainus erakollektsioonääri annetatud väliskunsti kogul põhinev muuseum. Mikkeli maalid, graafika, skulptuurid ja ennekõike portselan on oluliseks täienduseks Kadrioru kunstimuuseumi kollektsioonile.

Muuseumi vahetuvate näituste programm keskendub erakogude, aga ka laiemalt kunstikogumisega seotud teemade tutvustamisele ja mõtestamisele, pakkudes erakordset võimalust tutvuda muidu Eesti koduuste taha jäävate aaretega ja tuua esile kunsti kogumise isiklikum pool.

Johannes Mikkeli isiku ning tema mitmekesise kunstikogu paremaks avastamiseks pakume temaatilisi muuseumitunde erinevatele huvigruppidele. Kohandame olemasolevaid muuseumitunde vastavalt grupi erivajadustele.

Oma tulekust andke teada helistades telefonil 606 6400 või kirjutades elektronposti aadressil kadriorg@ekm.ee