Tagasi kalendrisse

Giidituur näitusel “Pirosmani. Üksildase geeniuse maailm”

Giidituur näitusel “Pirosmani. Üksildase geeniuse maailm”

Aeg: 13.04.19  15:00–16:00
Asukoht: Mikkeli muuseum
Hind: osalemine muuseumipiletiga

Niko Pirosmani (1862–1918) erandlikku ja lummavat loomingut tuntakse kogu maailmas. Ta on üks neid kunstnikke, kelle elust on saanud legend ja keda on käsitletud nii 20. sajandi avangardi olulise mõjutaja, naivistliku kunsti esindaja kui ka gruusia kunstile alusepanija ja rahvusliku identiteedi sümbolina.

Näitus hõlmab kõiki olulisi teemavaldkondi Pirosmani loomingus: linnaelu ja tseremoniaalsed pidustused, eepiline maaelu, natüürmordid, loomade hingestatud kujutised, kaasaegsete ja ajalooliste isikute portreed. Pirosmani maalid eristuvad oma stiili ja maalitehnika poolest, samuti köidab nende siirus ning välise lihtsuse taga peituv sügavus ja tähendusrikkus, mis ühest küljest muutis teosed arusaadavaks lihtrahvast tellijale, teisalt aga mõjus ilmutusena 20. sajandi alguse uuenduslikus kunstis.

Ekskursiooni käigus tutvustatakse Priosmani keerulist ja traagilist elulugu ja analüüsitakse tema elujaatavaid ja südamlikke kunstiteoseid, vaadeldakse kunstniku rolli nii Gruusia 20. sajandi alguse kultuuri kui ka 20. sajandi kunstiajaloo perspektiivis.

Registreeru tuurile siin

Järgmised giidituurid toimuvad: 20.04, 27.04, 04.05, 11.05, 18.05, 25.05

Foto: ©Mari-Leen Kiipli