Tagasi kalendrisse

Loeng: „Gruusia – tsivilisatsioonide kokkupõrgete tallermaa“ inglise keeles

Loeng: „Gruusia – tsivilisatsioonide kokkupõrgete tallermaa“ <i>inglise keeles</i>

Aeg: 23.03.19  12:00–13:00
Asukoht: Mikkeli muuseum
Hind: Osalemine muuseumipiletiga

Ida ja lääne ristteel paiknev Gruusia on iidse ja rikkaliku kultuuripärandiga maa. Nii materiaalset kui ka vaimset varamut hõlmav Gruusia kultuur ulatub muistsetest aegadest tänapäeva. Loengus tuuakse esile Gruusia pärandi mitmekultuurilisus ja paljutahulisus ning suunatakse kuulajaid ise sellega lähemalt tutvuma. Lektor käsitleb ka pärandi haldamise raskusi ja võimalusi ning jagab asjakohaseid kogemusi.

2018. aastast alates töötab arhitekt ja konservaator Tamar Meliva UNESCO juures asuva Gruusia riikliku kultuuripärandi säilitamise ametis ning samuti UNESCO rahvusvaheliste suhete üksuses. Tema vastutusalaks on Gruusias paikneva maailmapärandiga seotud küsimused ja teised rahvusvahelised projektid. Ühtlasi õpib ta Thbilisi Riiklikus Kunstiakadeemias doktoriõppes, keskendudes peamiselt Gruusia kultuuripärandi säilitamisele ja haldamisele. Tal on rohkesti Gruusia ja rahvusvaheliste pärandiorganisatsioonidega koostöötamise kogemusi.

Näitusel „Pirosmani. Üksildase geeniuse maailm“. Pirosmani erandlikku ja lummavat loomingut tuntakse kogu maailmas. Ta on üks neid kunstnikke, kelle elust on saanud legend ja keda on käsitletud nii 20. sajandi avangardi olulise mõjutaja, naivistliku kunsti esindaja kui ka gruusia kunstile alusepanija ja rahvusliku identiteedi sümbolina.

Näituse korraldajad on Eesti Kunstimuuseum, Gruusia Rahvuslik Muinsuskaitseamet, Gruusia Rahvuslik Muuseum ja Gruusia Suursaatkond Eestis.
Näitust toetavad: Restoran PirosmaniKaubamaja ASNordic Hotel Forum

Niko Pirosmanašvili. Naine lihavõttemunadega. 1916–1918. Niko Pirosmanašvili Riiklik Muuseum – Gruusia Rahvuslik Muinsuskaitseamet