Tagasi kalendrisse

Muinasjutud Mikkeli muuseumis: Hollandi muinasjutt

Muinasjutud Mikkeli muuseumis: Hollandi muinasjutt

Aeg: 24.11.19  13:00–14:30
Asukoht: Mikkeli muuseum
Hind: 12 € (täiskasvanu ja ühe pere lapsed)

See lugu viib meid merereisile Delfti linna Hollandisse, kus 17. sajandil hakati valmistama sinivalget Delfti fajanssi ja kus tekkis uus eriline maalikunsti suund. Vaatame koos merd kujutavaid teoseid ja saame teada, kes olid marinistid. Seekord pajatab muinasjutt meile sellest, miks on merevesi soolane. Kujuteldavalt purjelaevalt, millega muinasjutureisile mindi, saab iga osaleja kaasa võtta omatehtud lipu.

Iga kuu ühel pühapäeval kell 13.00 ootab südamlik ja tark muinasjutuvestja külla 5–9aastaseid lapsi muinasjuttu kuulama ja meisterdama. „Muinasjutud Mikkeli muuseumis“ sobib kogu perele, sest vanad muinaslood aitavad lastel ennast kergemini muuseumikeskkonda sisse elada ja saada põnevaid elamusi. Igal kohtumisel vaadeldakse ühte teost ja loetakse samalt maalt pärit muinasjuttu. Tunni lõpus aitab tekkinud tundeid väljendada ja teadmisi kinnistada põnev loovtöö. Ainulaadne võimalus muinasjutuliseks rändamiseks imelisse kunstimaailma. Muinasjutud Mikkeli muuseumis ei lõpe kunagi…

Vaata, mis muinasjutte 2019/2020 hooajal veel kuulame.

Perehommik kestab kuni 90 min.

Ühekordsel külastusel on perehommiku pilet 12 eurot (täiskasvanu ja ühe pere lapsed)
Osaleda saab ka Eesti Kunstimuuseumi perehommikute ühiskaardiga (sisaldab 5 perehommikut omal valikul Kadrioru kunstimuuseumis või Kumu kunstimuuseumis), mille hind on 55 eurot.