Tagasi kalendrisse

Muuseumiöö 2018 “Öös on pidu” Kadrioru ja Mikkeli muuseumis

Muuseumiöö 2018 “Öös on pidu” Kadrioru ja Mikkeli muuseumis

Aeg: 19.05.18  19:00–23:00
Asukoht: Mikkeli muuseum, Kadrioru kunstimuuseum
Hind: Tasuta 

Kadrioru kunstimuuseumis

Kadrioru kunstimuuseum kutsub kõiki pidulisi peagi 300 aasta juubelit tähistavasse barokklossi! Sel aastal saavad nii suured kui ka väikesed kunstisõbrad kogu õhtu jooksul uurida, millised huvitavad nõud on katnud 300 aasta jooksul kõige uhkemaid pidulaudu ja nautida pidulikku lossimelu Kiili vanamuusika ansambli saatel. Muuseumiöö programmi alustame ekskursioonidega ajaloolise lustilossi pargis.

Ajakava

18.00–18.45 lühiekskursioon  “Lustiloss Kadriorg ja selle kuulsusrikas ajalugu” pargis

19.00–21.00 mäng „Loomaaed pidulaual“ lastele

19.30–20.15 Kiili  vanamuusika ansambli tasuta kontsert “Pidu keskaja ja renessansi moodi” ehk rõõmsat muusikat 13.–16. sajandi Euroopast.

19.00–23.00 temaatilised mini-ekskursioonid Kadrioru kunstimuuseumi püsiekspositsioonis. Muuseumi kunstikogust ja lossi ajaloost räägivad giidid-vabatahtlikud

Kogu Muuseumiöö jooksul on avatud muuseumi püsiekspositsioon kahel korrusel. Näitus „Ivan Aivazovski. Ideaali otsingul“ on Muuseumiöö ajal turvakaalutlustel suletud. Enne kontserdi algust ei saa muuseumi külastada, sest saalis toimub pillide häälestamine ja kontserdi proov.

Muuseum on avatud 23.00ni, sissepääs muuseumisse järjekorra alusel kuni kell 22.30.

Mikkeli muuseumis

Muuseumiöö teemaks on valitud “Öös on pidu”. Mikkeli muuseumis käsitleme seda teemat praegu avatud näituse „Päästetud pühadus. Ikoonid Nikolai Kormašovi kogust“ võtmes, võttes teema keskmesse kirikupühasid kujutavad ikoonid. Ikonostaasis on kirikupühad eraldi reas, mis algab tavaliselt Jumalaema sündimise ja lõpeb Risti Ülendamise ikooniga. Näitusel on väljas mitmeid erinevaid pühi kujutavaid ikoone, kuid kõige enam püüavad pilku kaheksa pühaderea ikooni ühest Põhja-Vene väiksest külakirikust.

Kirikupühade kujutamisest ikoonidel räägib kunstiajaloolane Aleksandra Murre.

Aleksandra Murre ekskursioonid:
18.00 ekskursioon vene keeles
19.00 ekskursioon eesti keeles
Kell 19.30 toimub ikoonimaalija Anna Sviridetskaja samuti kirikupühade ikoonidele pühendatud temaatiline ekskursioon. Ringkäik toimub vene keeles.

18.00 – 20.00 töötuba lastele I korrusel

Arvestades ikoonide tundlikkust kliima kõikumise suhtes, võib olla ligipääs muuseumisse piiratud (saalide täitudes laseme sisse järjekorra alusel).

Muuseum on avatud 23.00ni, sissepääs muuseumisse järjekorra alusel kuni kell 22.30.