Tagasi kalendrisse

Näituse „Päästetud pühadus. Ikoonid Nikolai Kormašovi kogust“ finissage

Näituse „Päästetud pühadus. Ikoonid Nikolai Kormašovi kogust“ <i>finissage</i>

Aeg: 11.11.18  13:00–16:00
Asukoht: Mikkeli muuseum
Hind: osalemine muuseumipiletiga

Kunstnik Nikolai Kormašovi (1929–2012) haruldasi ikoone sisaldav kogu kujunes rännakutel Põhja-Venemaale, sünnikodusse Muromisse ning ligipääsmatuisse paikadesse rajatud vanausuliste küladesse. Koos pühapiltide leidmislugudega räägib näitus nende keerulisest saatusest ning rollist 20. sajandi teise poole kunstis ja vaimses kultuuris. Näitusel on väljas üle 150 ikooni alates 15. sajandist kuni 20. sajandini. Siin on nii kõrgel kunstilisel tasemel teostatud ikonostaasi ikoone kui ka rahvapärasemaid provintsiaalikoone, samuti traditsioonilisi pühapilte ning suur hulk unikaalseid ja haruldase ikonograafiaga ikoone.

Näituse viimasel päeval ootame külastajaid ekskursioonidele eesti ja vene keeles.

Kell 13 ekskursioon eesti keeles
Kell 15 ekskursioon vene keeles
Kell 13–15 saab vaadata, kuidas töötab ikoonimaalija, millest ja kuidas ikooni maalitakse. Ikoonimaalija Anna Sviridetskaja näitab ja selgitab ikoonimaalimise protsesse, kaanonit, traditsioonilisi materjale ning ikoonide tähendust. Kaasas on tal ka näited oma tööst, millel veel peremeest ei ole, nii et soovi korral saavad külastajad siit ka alguse (või lisa) oma ikoonikogule.
Kell 13–16 on avatud laste loovustuba, kus väiksemad saavad oma pühapilti joonistada ja vanemad lapsed ikoonide pildikeele tähendusi iseseisvalt töölehe abil uurida.