Tagasi kalendrisse

Pirosmani meistriklass lastele Gruusia kunstnike juhendamisel

Pirosmani meistriklass lastele Gruusia kunstnike juhendamisel

Aeg: 23.03.19  13:00–14:00
Asukoht: Mikkeli muuseum, Kadrioru kunstimuuseum
Hind: 4,50 €

Kutsume lapsi ja noori vanuses 8–14 osalema ainulaadses meistriklassis, mille viivad läbi Gruusia kunstnikud ja kunstiõpetajad Mirzaanis asuvast Pirosmani muuseumist. Üheskoos tutvutakse gruusia kultuuri ja elulaadi ning Pirosmani loominguga. Praktilise tööna loovad osalejad kunstniku maalistiili jäljendades omaenda kunstiteose.

Pirosmani oli iseõppija kunstis, kuid pühendas kunstile kogu oma elu ja töötas välja äratuntava stiili, mis ühendab endas nii Gruusia keskaegse kunsti traditsioonid kui ka kunstniku kaasaja uuenduslikud maalimisvõtted. Pirosmanit nimetatakse ka naivistlikuks kunstnikuks – vaatame ja otsustame ise, kui lihtne või keeruline on tema looming. Õpime kunstnikult kompositsiooni ülesehituse selgust, kunstilise üldistuse jõudu ja palju muud.

Meistriklassid toimuvad inglise keeles, eesti keelde tõlgivad muuseumi pedagoogid.
Meistriklass kestab u 2 tundi. Kõik materjalid on kohapeal olemas.
Osalejate arv on piiratud.
Osalemine ainult eelregistreerimisel

Näitusel „Pirosmani. Üksildase geeniuse maailm“. Pirosmani erandlikku ja lummavat loomingut tuntakse kogu maailmas. Ta on üks neid kunstnikke, kelle elust on saanud legend ja keda on käsitletud nii 20. sajandi avangardi olulise mõjutaja, naivistliku kunsti esindaja kui ka gruusia kunstile alusepanija ja rahvusliku identiteedi sümbolina.
Näituse korraldajad on Eesti Kunstimuuseum, Gruusia Rahvuslik Muinsuskaitseamet, Gruusia Rahvuslik Muuseum ja Gruusia Suursaatkond Eestis.

Näitust toetavad: Restoran PirosmaniKaubamaja ASNordic Hotel Forum

Niko Pirosmani. Puuviljalett. Õli, papp. Niko Pirosmanašvili Riiklik Muuseum – Gruusia Rahvuslik Muinsuskaitseamet