Tagasi kalendrisse

Rahvusvaheline muuseumipäev ja muuseumiöö

Rahvusvaheline muuseumipäev ja muuseumiöö

Aeg: 18.05.19  10:00–23:00
Asukoht: Mikkeli muuseum
Hind: tasuta

Kell 10.00–18.00
Muuseum ootab külla!

Kell 18.00–23.00
Muuseumiöö eriprogramm „Öös on mustreid“

Mikkeli muuseum kutsub kõiki huvilisi uudistama Johannes Mikkeli kogusse kuuluvaid põnevate ja filigraansete mustritega portselanesemeid. Muuseumi püsiekspositsioonis olevate teoste näitel uuritakse erinevate kultuuride traditsioonilisi mustreid, Hiinast Hollandini. Ringkäiku viib läbi kunstiteadlane.

Kava:
19.00 Temaatiline ekskursioon „Portselanimustrid“ eesti keeles.
20.00 Temaatiline ekskursioon „Portselanimustrid“ vene keeles.
21.00 Temaatiline ekskursioon „Portselanimustrid“ eesti keeles.

Püsiekspositsioon
Muuseumi püsinäituse tuumiku moodustab kõrvuti eksponeeritud Euroopa ja Hiina keraamika ja portselani ning Lääne-Euroopa maalikunsti väljapanek Johannes Mikkeli kogust. Portselanikunsti ekspositsioon annab küllaltki tervikliku pildi selle kunstivormi ajaloost Euroopas 18.–20. sajandini. Iseloomulike näidetega on muu hulgas esindatud Meisseni portselanivabrik, Sèvresi portselanimanufaktuur, Peterburi Keiserlik manufaktuur ja Kopenhaageni Kuninglik portselanivabrik. Maalid seintel on valdavalt 17.–18. sajandist, domineerib 17. sajandi Madalmaade koolkond – neid maale liikus kunstiturul suhteliselt soodsa hinna eest ka kõige arvukamalt –, mida täiendavad üksikud näited Itaalia, Prantsuse, Saksa (ja Inglise) kunstist.

Oluline lisainfo
Sissepääs muuseumisse järjekorra alusel kuni kell 22.30

Täiendav info: muuseumioo.ee

Mustrijaht Muuseumiööl
Eesti Kunstimuuseum ühendab Tallinnas viit omanäolist muuseumit, mis asuvad keskaegse miljööga vanalinnas ja kauni Kadrioru pargi vahetus läheduses.
Mustrijahti mängides leiad need kõik üles umbes 8530 sammuga ja saad teada, kui erimustriline kunst võib olla!

Kumu, Kadrioru, Mikkeli, Niguliste ja Adamson-Ericu muuseumis tuli üles leida üks teos ja vastata küsimusele ning küsida kaardile tempel.
Meie rõõmuks oli mängijaid palju, enamasti ka õigeid vastuseid ning täna loositi välja need kolm õnnelikku, kes saavad auhinnaks EKMi aastapileti.
Eesti Kunstimuuseum tähistab oma sajandat sünnipäeva ning aastapilet, mis võimaldab aasta jooksul käia lõpmatu arv kordi kõigis viies muuseumis, maksab 100 eurot.
Fortuunad Ilona ja Liina tõmbasid loosikastist välja järgmised kunstisõbrad:
Tatiana Roninson
Natalja Rabinovitš
Tatjana Popovitš
Soovime võitjatele õnne, nendega võtame ühendust.
Täname kõiki Eesti Kunstimuuseumi muuseumiöö mängus osalejaid!