fbpx

Otsing

Erivajadusega külastajale

Mikkeli muuseum asub Kadriorus, endises lossiansambli köögihoones. Muuseum on pühendatud erakogudele ja selle püsiväljapaneku moodustab muuseumile kingitud Johannes Mikkeli kollektsioon. Väärtuslik kultuuripärand peab olema ligipääsetav ja avatud kõigile, seetõttu teeme muuseumis kõik võimaliku, et ka erivajadusega külastajal oleks muuseumis hea ja turvaline.

Grupikülastuseks on loodud eri muuseumitunnid, eriprogrammid või ekskursioonid. Muuseumisse tuleku juhised leiate lehelt Kuidas tulla.

Muuseumitunnid

Usume, et külastajal peab muuseumis hea ja turvaline olema. Eesti Kunstimuuseumi haridusprogrammides saavad osaleda kuulmis-, intellekti- ja liitpuudega lapsed, noored ja täiskasvanud. Kunst muudab nägijaks, kunst aitab kõneleda ning puudutab meid kõiki.

Muuseumi vahetuvate näituste programm keskendub erakogude, aga ka laiemalt kunstikogumisega seotud teemade tutvustamisele ja mõtestamisele, pakkudes erakordset võimalust tutvuda muidu Eesti koduuste taha jäävate aaretega ja tuua esile kunsti kogumise isiklikum pool.

Johannes Mikkeli isiku ning tema mitmekesise kunstikogu paremaks avastamiseks pakume temaatilisi muuseumitunde erinevatele huvigruppidele. Kohandame olemasolevaid muuseumitunde vastavalt grupi erivajadustele.

Vaata kõiki muuseumitunde

Muuseumitund

Liikumispuudega külastajale

Muuseumi ajaloolises hoones puudub lift, mistõttu ratastooliga pääseb ainult Mikkeli muuseumi esimesele korrusele, ajutiste näituste saali.

Vaegnägijale

Mikkeli muuseumis toimuvad erinevad kuraatorituurid, muuseumitunnid ja loengud.

Et leida huvipakkuva temaatikaga programm, palun võtke ühendust:

Kadrioru kunstimuuseum ja Mikkeli muuseum

Juhtkoeraga muuseumisse tulekul palume eelnevalt informeerida muuseumi turvatöötajat tel 606 6402 või 565 5302 või kirjutada e-posti aadressil:

Et saaksime Teid paremini teenindada, pakkuda mugavat äraolemist või aidata valida sobiva programmi teie grupile, palume oma tulekust ette teatada:

Kadrioru kunstimuuseum ja Mikkeli muuseum