Otsing

Avaldatud 20.01.2023 | 12.43

Eesti Kunstimuuseum pälvis rohepöörde arendamise eest muuseumiarendaja Muuseumiroti

""
Eesti Kunstimuuseumi keskkonnahoiu töögrupi juhataja Karin Vicente Muuseumiroti auhinnaga. Foto: Kalev Lilleorg

Viimsi Artiumis 19. jaanuaril toimunud Eesti muuseumide aastaauhindade galal pälvis 2022. aasta muuseumiarendaja Muuseumiroti tiitli Eesti Kunstimuuseumi projekt „Rohepööre Eesti Kunstimuuseumis“.

Projekti „Rohepööre Eesti Kunstimuuseumis“ eestvedajad on Karin Vicente, Eva-Erle Lilleaed, Aleksander Meresaar, Ester Kangur, Johanna Lamp, Kaisa-Piia Pedajas, Erki Janvest ja Valmar Pappel.

„Eesti Kunstimuuseum toetab rohepööret. Oleme astunud mitmeid samme, et vähendada oma tegevustest tulenevat keskkonnamõju ning tagada muuseumi kultuuriline ja sotsiaalne jätkusuutlikus. Soovime olla keskkonnahoiu ja kestlikuse valdkonnas eeskujuks ja teerajajaks teistele muuseumidele ja näituseasutustele. Kumu kunstimuuseum pälvis esimese Eesti muuseumina Rohelise muuseumi sertifikaadi,“ ütles Eesti Kunstimuuseumi keskkonnahoiu töögrupi juhataja, Adamson-Ericu muuseumi programmijuht-kuraator Karin Vicente.

Eesti Kunstimuuseum on aastateks 2022–2025 koostanud tervikliku keskkonnahoiu tegevuskava. Kumu kunstimuuseum kui Eesti Kunstimuuseumi suurim muuseum on esimesena alustanud Rohelise Muuseumi süsteemi rakendamist. Eesti muuseumide aastaauhindade galal tunnustas EAS-i ja Kredexi ühendasutuse turismiosakond Kumu kunstimuuseumi Rohelise Muuseumi süsteemi rakendamise eest Rotilõksu eriauhinnaga.  Muuhulgas on Kumu kunstimuuseum seadnud eesmärgiks välja töötada jätkusuutliku näituse juhendi.

Eesti Kunstimuuseumis tegutseb alates 2021 juunist keskkonnahoiu töögrupp. 2022. aastal osales keskkonnahoiu töögrupp aastapikkusel Ki Culture jätkusuutlikkuse intensiivkoolitusel „Ki Futures“ ja Ki Culture võrgustikus.

Kestlik Kumu

Eesti muuseumide aastaauhindade galal jagati Muuseumirotte kümnes kategoorias. Koos Tartu Linnamuuseumi, Eesti Meremuuseumi, Virumaa Muuseumide ja Pärnu Muuseumiga pälvis Eesti Kunstimuuseum ka parima muuseumikogu arendaja Muuseumiroti ühistöös valminud veebipõhise kogude töö käsiraamatu MuuWik loomise eest. Muuseumikogu arendaja tiitlile oli nomineeritud ka Kadrioru kunstimuuseumi skulptuurikogu avahoidla.