fbpx

Otsing

Enesetäiendus

Eesti Kunstimuuseum on üle-eestilist muuseumihariduse infopäeva õpetajatele ja koolijuhtidele korraldanud alates 2017. aasta augustist. Infopäeval tutvustavad erinevate valdkondade muuseumid algava õppeaasta haridusprogramme.

Üritusele on oodatud koolijuhid ning kõikide ainete ja vanuseastmete õpetajad, sest muuseumide pakutavate programmide teemavalik on väga lai, ulatudes humanitaarvaldkonnast loodus- ja reaalaineteni, eelkooliealistest gümnasistideni.

Eesti Kunstimuuseum, soovib üritusega õpetajatele pakkuda enne kooliaasta algust ühe hariva ja sisuka päeva, mille jooksul saab mugavalt ja kiiresti ülevaate paljude Eesti muuseumide tegevustest ja tutvuda kunstimuuseumi näitustega.

Üritus on õpetajatele tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine.

Kontakt

EKM haridus

2020. aastal toimus infopäev „Virtuaalne ja reaalne – uuendusmeelne muuseum“ veebi vahendusel.

Veebinaril tutvustasid muuseumid üle Eesti oma järgmise õppeaasta haridusprogramme ning andsid soovitusi ja praktilisi nõuandeid, kuidas saavad muuseumid kooliharidust erinevates ainevaldkondades toetada. Olgu selleks e-tund, virtuaalne ekskursioon või autentne muuseumikülastus.

Päeva avaloengul selgitas ja näitlikustas ajuteadlane Jaan Aru virtuaalse mõju reaalsele. Päeva teises pooles arutles Martin Saar, Tallinna Reaalkooli õppealajuhataja ja keemiaõpetaja, kevadise koduõppe järelkaja ning e-õppe teemadel.

Loengud toimusid Eesti Kunstimuuseumi kodulehe ja muuseumihariduse infopäeva Facebooki ürituse vahendusel.

Videoloengud Youtube’is

Osalesid: Eesti Kunstimuuseum, Eesti Rahva Muuseum, A.H. Tammsaare Muuseum Vargamäel, Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Arhitektuurimuuseum, Eesti Loodusmuuseum, Eesti Maaelumuuseumid, Eesti Meremuuseum, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Eesti Vabaõhumuuseum, Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid, Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu, Tallinna Linnamuuseum, Tartu Ülikooli muuseum, Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, Nukuteatrimuuseum jt.

Kava ja töötoad 2020

Muuseumihariduse infopäev keskendus 2019. aastal õppeainete lõimimisele koolis ja muuseumis ning tulevikusuundadele haridusmaastikul.

Hariduse tuleviku teemalist paneeldiskussiooni juhtis Urmas Vaino. Arutelus osalesid tehnoloogiaajakirjanik Henrik Roonemaa, Terje Kapp Tartu Ülikooli teaduskoolist, Anna Haava nimelise Pala Kooli direktor Grete-Stina Haaristo ja Eesti Kunstimuuseumi kuraator Kerttu Männiste. Kumu kunstimuuseumi hariduskeskuse ruumides, aatriumis ning näitusesaalides toimuvates praktilistes töötubades demonstreerisid muuseumid, milliseid võimalusi pakuvad eri meetodite ja teemakäsitluste näol mäluasutused õppeainete lõimimiseks muuseumitundides. Haridusmessil tutvustasid muuseumid oma programme.

Osalesid: Eesti Kunstimuuseum, Eesti Rahva Muuseum, Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Arhitektuurimuuseum, Eesti Loodusmuuseum, Eesti Maaelumuuseumid, Eesti Meremuuseum, Eesti Rahvusarhiiv, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Eesti Tervishoiu Muuseum, Eesti Vabaõhumuuseum, Ida-Virumaa muuseumid, Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid, Hiiumaa Muuseumid, Jääaja Keskus, Narva Muuseum, NUKU muuseum, Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu, Sibulatee piirkonna muuseumid, Sillaotsa Talumuuseum, Tallinna Kunstihoone, Tallinna Linnamuuseum, Tartu Kunstimuuseum, Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, Tartu Ülikooli muuseum, Tartu Ülikool teaduskool.

2018. aasta muuseumihariduse infopäeva fookuses olid kaasaegsed ja eristuvad õppimisviisid muuseumis.

Teabepäeval „Mitmekülgne muuseumiharidus – eristuvad õppimisvõimalused“ tutvustasid oma tegevusi ja programme 17 muuseumi üle Eesti: toimus haridusmess ja õpetajad osalesid avatud töötubades, kus pedagoogid said katsetada muuseumide haridustegevustes kasutusel olevaid uusi ja interaktiivseid õppemeetodeid ning proovida põnevaid õppevahendeid, teadmiste omandamist toetavaid mänge ja rakendusi.

Osalesid: Eesti Kunstimuuseum (Kumu kunstimuuseum, Kadrioru kunstimuuseum, Mikkeli muuseum, Niguliste muuseum, Adamson-Ericu muuseum), Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Arhitektuurimuuseum, Eesti Loodusmuuseum, Eesti Maanteemuuseum, Eesti Meremuuseum, Eesti Rahva Muuseum, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Tervishoiu Muuseum, Eesti Vabaõhumuuseum, Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid, NUKU muuseum, Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu, Tallinna Linnamuuseum, Tartu Ülikooli muuseum.

2017. aasta infopäev oli pühendatud teemale „Digitaalsete (andme)keskkondade kasutamine õppimises ja õpetamises“.

Digitaalseid võimalusi tutvustavad ettekanded käsitlesid Eesti Rahvusraamatukogu Digitaalarhiivi DIGIRAR ja Eesti Muuseumide veebiväravat MuIS. Õpetajatele räägiti Eesti Kunstimuuseumi Digikogust ja haridusprojektist „Eesti kunsti DIGISILD“ ning Eesti Meremuuseumi digikogu kasutamisest. Vaadati ka E-koolikotti, Eesti Vabaõhumuuseumi nutirakendust ja Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseumi digivõimalusi.

Osalesid: Eesti Kunstimuuseum, Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Meremuuseum, Eesti Vabaõhumuuseum.