Otsing

Avaldatud 12.06.2021 | 09.29

Juunikuus leiab Mikkeli ja Kadrioru muuseumis aset Hispaania kultuuri nädal

Ignacio Zuloaga. Neli naist mere ääres. Detail. 1899. Ignacio Zuloaga Muuseum

13. – 20. juunil leiab Tallinna eri paigus aset Hispaania kultuurile pühendatud nädal. Sündmused toimuvad peamiselt Mikkeli ja Kadrioru muuseumis ning publik saab osa nii näitusetuuridest, kontsertidest kui ka filmiseanssidest. „Hispaania kultuuri nädal“ on osa Eesti ja Hispaania vaheliste diplomaatiliste suhete 100. aastapäeva tähistamisest. Kõigile kultuurihuvilistele ja hispaania kultuuri sõpradele suunatud sündmused kaasnevad Mikkeli muuseumis avatud näitusega “Zuloaga. Hispaania hing”.

Programm algab pühapäeval, 13. juunil kell 17 kontserdiga Kadrioru kunstimuuseumis, kus nädala avab Hispaania suursaadik Teresa Orjales Vidal. Kontserdil “hispaania hing” astuvad üles Mati Mikalai (klaver), Arvo Leibur (viiul), Aare Tammesalu (tšello). Hispaania muusika ja kunsti seostest jutustab kunstiteadlane Carlos Alonso Pérez-Fajardo. Pärast kontserti on võimalik külastada näitust „Zuloaga. Hispaania hing“ Mikkeli muuseumis.

Kolmapäeval, 16. juunil kell 15 toimub Mikkeli muuseumi näitusel “Zuloaga. Hispaania hing” venekeelne kuraatoriekskursioon kuraatori ja kunstiteadlase Aleksandra Murrega. Ekskursioonile pääseb muuseumipiletiga ning end eelnevalt kodulehel registreerides.

Neljapäeval, 17. juunil kell 18 näidatakse Kumu auditooriumis dokumentaalfilmi “El cuadro”, mis keskendub hispaania kunsti suurkuju Velasqueze teosele. Filmi juhatab sisse kunstiteadlane Carlos Alonso Pérez-Fajardo ning seanss on kõigile tasuta. Film linastub hispaania keeles, ingliskeelsete subtiitritega.

Laupäeval, 19. juunil kell 15 toimub eesti- ja inglise keelne kuraatoriekskursioon näitusel “Zuloaga. Hispaania hing” Mikkeli muuseumis. Näitust tutvustavad kuraatorid Aleksandra Murre ja Carlos Alonso Pérez-Fajardo. Ekskursioonile pääseb muuseumipiletiga ning end eelnevalt kodulehel registreerides. Kell 17 linastub Sõpruse kinos hispaania ajaloodraama “Mientras dure la guerra” (“Kuniks kestab sõda”), mille režissööriks Alejandro Amenábar ning mis räägib kirjanik Miguel de Unamuno heitlustest 1936. aasta sõjaväelise riigipöörde ajal. Film linastub hispaania keeles, ingliskeelsete subtiitritega ning seanss on kõigile tasuta.

Programmi lõpetab pidulik kontsert 20. juunil kell 18 Kadrioru kunstimuuseumis. Klaveril esineb Hispaania pianist Alba Ventura. 20. sajandi alguse Hispaania muusikast ja Ignacio Zuloaga rollist muusikaelus räägivad  Alba Ventura ja kunstiteadlane Carlos Alonso Pérez-Fajardo. Pärast kontserti on võimalik külastada näitust „Zuloaga. Hispaania hing“ Mikkeli muuseumis.

Kogu nädala vältel saab Kadrioru Lossikohvikus proovida Kastiilia roogade ja hõrgutiste eripakkumisi. Hispaania kultuuri nädala programm on leitav siit.

Kultuurinädalat korraldavad Mikkeli muuseum, Kadrioru kunstimuuseum, Hispaania saatkond, MTÜ Loovüksus.
Toetajad: Castilla y Leon Junta, Segovia omavalitsus, IDNRA