fbpx

Otsing

Avaldatud 26.07.2023 | 12.31

SUME festivali külastajad pääsevad muuseumidesse sooduspiletiga

""
Lisaks püsinäitustele on Kumu kunstimuuseumis sel suvel võimalik nautida kolme erilist näitust.

Eeloleval nädalavahetusel saab lisaks kunstile nautida Kadriorus ka muusikat, sest pargis toimub linnafestival SUME. Eesti Kunstimuuseumi Kadrioru muuseumid ootavad festivalil osalejaid külastama ka kunstinäitusi.  

27. juulist 3. augustini pääsevad SUME festivali piletiomanikud muuseumidesse soodushinnaga. Festivali piletiga on võimalik soetada endale pilet soodsamalt Kumu kunstimuuseumisse (täispilet 12 eurot, SUME festivali piletiga 8 eurot), Kadrioru kunstimuuseumisse (täispilet 9 eurot, SUME festivali piletiga 7 eurot) ning ka Mikkeli muuseumisse (täispilet 7 eurot, SUME festivali piletiga 5 eurot). Soodustus kehtib kõikidele SUME festivali piletitele, kuid ühe festivalipiletiga kehtib muuseumipileti soodustus ühele külastajale. Muuseumipileti soodustuse saab lunastada näidates kassas SUME festivali piletit.

Lisaks püsinäitustele on Kumu kunstimuuseumis sel suvel võimalik nautida kolme erilist näitust. Muuseumi suure saali näitus „Läbi su silmaterade musta kuru“ avab 1960. aastate teisel poolel esile tõusnud legendaarsete eesti naisgraafikute loomingu uues valguses. Näitus „Futuromarennia. Ukraina ja avangard“ tutvustab uuenduslikke kunstilisi tulevikunägemusi, mis sündisid Ukraina ajaloolistel aladel 1910.–1920. aastatel. Eesti läbi aegade suurim kunsti ja keskkonna suhteid vaatlev näitus „Kunst antropotseeni ajastul“ pakub aga võimalust uurida ja avastada, kuidas kunst kajastab inimtegevuse mõju keskkonnale.

Kadrioru kunstimuuseumis on veel 20. augustini avatud näitus „Värvide tants. Soome modernistlik kunst“. Näitusel on esindatud Soome 20. sajandi esimeste kümnendite otsijad ja mässajad: maalikunstnikud Alvar Cawén, Väinö Kunnas, Jalmari Ruokokoski, Tyko Sallinen ja Yrjö Ollila.

Mikkeli muuseumis saab nautida näitust „Purjed heisata! Tiit Pruuli kunstikogu“, mis annab läbilõike meremaali arenguloost Eestis alates 19. sajandi lõpust kuni tänapäevani.

Suvine kogupere linnafestival SUME toimub 29.-30. juulil esmakordselt Kadrioru pargis. Järjekorras kolmas festival on sümbioos ilusatest vaadetest ja kaunist kunstist, kõrvupaitavatest helidest ning meeliülendavatest maitsetest.

SUME festivali muusikalisest menüüst leiab nii menukad kodumaised artistid kui ka välismaised suurnimed – nende seas näiteks Tom Odell, Elderbook, nublu, Rita Ray, Lexsoul Dancemachine ja paljud teised.