fbpx

Otsing

Isiklik sajand. Mart Lepa kunstikogu 21.03.2020 – 08.11.2020

Mikkeli muuseum
Täispilet: Mikkeli muuseum
9 €
  • Perepilet: Mikkeli muuseum
    18 €
  • Sooduspilet: Mikkeli muuseum
    6 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Peeter Ulas. Kunstikoguja Mart Lepp. 1988. Erakogu
Peeter Ulas. Kunstikoguja Mart Lepp. 1988. Erakogu
Näitus

Isiklik sajand. Mart Lepa kunstikogu

Näituse fookuses on Eesti üks suuremaid erakunstikogusid ning selle omanik Mart Lepp. Esindatud on nii koguja kaasaegsete kunstnike teosed kui ka Eesti kunsti klassika, 20. sajandi esimese poole meistrite looming. Esile tulevad silmapaistva kogu erinevad kihistused ja kujunemise impulsid.

Näitusel on fookusesse seatud Peeter Mudisti, Jüri Arraku, Valdur Ohaka ja Endel Kõksi pärand. Lisaks valmis näituse raames režissöör Piibe Kolka lühidokumentaal, mis püüab avada Mart Lepa kui kollektsionääri ja tema kogu fenomeni siinsel kultuuriväljal, tuues vaatajani intervjuud nii Lepa endaga kui ka kunstnike Kaido Ole, Peeter Lauritsa ja Ludmilla Siimuga.

Vaata filmi siit

Samamoodi nagu Mart Lepa koostatud näituseid on tihti iseloomustanud soov kõrvutada erinevaid autoreid, et esile tuua uusi ühenduslülisid, otsib ka käesolev ekspositsioon dialooge eri teoste ja ajastute vahel.

Väljapaneku mitmekülgsus avaneb läbi teemaplokkide: ümbritsevad karakterid, abstraktsuse võlu, ühiskond, kubism, maastik, Pariis, tumeduse tarkus ja argisuse lumm. Kõik see annab aimu nii kollektsionääri valikutest kui ka ampluaast. Lepa kunstikogu väärtusliku eripärana tuleb esile tõsta mitme kunstniku loomingust koondatud mahukaid monograafilisi kollektsioone.

Kuraator: Eda Tuulberg

Näituse kujundus ja graafiline disain: Peeter Laurits

Eriline tänu: Piibe Kolka, Allan Talu, Darja Jefimova, Villu Plink, Margit Pajupuu, Tõnu Uusküla, Ludmilla Siim, Kaido Ole