fbpx

Otsing

Näituse „Noor Jüri Arrak. Tormid ja vormid“ finissage 23.04.2022 | 12.00

Mikkeli muuseum
Täispilet: Mikkeli muuseum
9 €
  • Perepilet: Mikkeli muuseum
    18 €
  • Sooduspilet: Mikkeli muuseum
    6 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Jüri Arrak. Nägu. 1972. Tušš. Margus Punabi kogu
Näitusetuur
Teemaüritus

Näituse „Noor Jüri Arrak. Tormid ja vormid“ finissage

Programm:

Kell 12–15 Trükikunsti töötuba lastele ja täiskasvanutele.
Jüri Arraku varase perioodi teostest inspireerituna trükime fantaasiarikkaid postkaarte.
Juhendavad muuseumi haridustöökuraatorid Eneli Raal ja Irina Danilova.

Kell 14 Ekskursioon näitusel vene keeles. Kollektsionääridest, kelle tööd on näitusel esitatud, Arraku loomingust ja rollist eesti kunstis räägib kunstiajaloolane Aleksandra Murre.

Kell 15 Näitusetuur koos kollektsionääri ja kuraatoriga. Jüri Arraku teoste kollektsioneerimisest, kohtumistest kunstnikuga ja teostega seotud lugudest räägib kunstikoguja Reigo Kuivjõgi, küsitleb näituse kuraator kunstiteadlane Aleksander Metsamärt.

Kell 16 Näitusetuur kunstnikuga. Näitusel eksponeeritud teoseid kommenteerib ja oma noorusaastatest kõneleb kunstnik ise. Jüri Arrakut küsitleb näituse kuraator kunstiteadlane Aleksander Metsamärt.

Näitusel on väljas Jüri Arraku varase perioodi tööd kuuest erakollektsioonist. Väljapanek võimaldab tutvuda Arraku loometee algusajaga 1960. aastatel ning järkjärgulise kujunemise ja arenguga läbi 1970. aastate. Tegemist on Arrakule omase krestomaatilise kunstikeele vundamendiks saanud teostega, mida kogujate terav pilk on märganud väärtustada ja au sees hoida. Arraku kui mitmekülgse looja maalide kõrval on eksponeeritud tema sama perioodi joonistused, trükigraafika ja metallehistöö.

Näitusel eksponeeritud kunstiteosed pärinevad Andres Eilarti, Pekka Erelti, Reigo Kuivjõe, Kalle Laasbergi, Sven Pertensi ja Margus Punabi kogudest. Kõik need Arraku noorusaja tormilise loomeperioodi fantastilise vormikeelega teosed, mis tundliku kunstinärviga kollektsionäärid on eri viisidel, põhjustel ja valikuprintsiipidel omandanud, loovad omamoodi vaimsed portreed ka igast kollektsionäärist.