Otsi...

• Sooduspilet: Mikkeli muuseum
  • Kinkepilet: Mikkeli Museum
Näitus

Alates 16. sajandist kujuneb Euroopas valitsevaks kunstistiiliks keerukust ja virtuoossust rõhutav manerism ja väljapaistvamaks kunstikeskuseks Rooma. Paavsti võimu demonstreerimiseks valminud suurteosed Michelangelolt, Raffaelilt ja teistelt oma aja geeniustelt ning kohalik antiigipärand meelitas ligi kunstnikke, kunsti õppijaid ja imetlejaid kogu Euroopast. Trükikunsti, nii originaal- kui reprodutseeriva graafika, vahendusel levisid uudised uuest kunstist veelgi laiema publikuni. Näitusega kaasnev raamat valmib koostöös tuntud vene kunstiteadlase ja Riikliku Ermitaaži Itaalia graafikakogu hoidja Arkadi Ippolitoviga.

Näitus Mikkeli muuseumis astub dialoogi samal ajal Kadrioru kunstimuuseumis toimuva näitusega, analüüsides lähemalt trükigraafika rolli kunsti eeskujude levitajana ning kunsti stiili ja pildikeele ühtlustajana.

Kuraatorid: Greta Koppel, Anu Allikvee

Cornelis Cort F. Zuccaro järgi. Apellese maal „Laim”. 1572 . Eesti Kunstimuuseum